Sky Run – Beh v oblakoch

Sky Run  – Beh v oblakoch

Cieľom medzinárodného podujatia Sky Run – Beh v oblakoch, ktoré sa uskutočňuje v spolupráci s RTVS (Rozhlas a televízia Slovensko), je propagácia behu a predstavenie jeho extrémnej formy, známej aj ako ultrabeh.  Ide prvé podujatie vytrvalostného behu 12/24 hod. nad úrovňou zeme, podujatie, aké nemá na svete konkurenciu.                                                                                               

Originálnym ho robí predovšetkým nezvyklé miesto konania - účastníci 12- a 24-hodinového vytrvalostného behu budú krúžiť po obvode strechy budovy verejnoprávneho Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici vo výške približne 40 metrov nad zemským povrchom.

Žiadne podobné podujatie zatiaľ na svete neexistuje. Sky Run je zameraný na propagáciu vytrvalostných behov tzv. „ultrabehov“, jeho cieľom je však aj zvyšovanie popularity behu ako takého nielen medzi vytrvalcami, ale aj medzi tzv. „hobby bežcami“.

Okruh má celkovú dĺžku 226 metrov. Štart 24-hodinového behu je naplánovaný na piatok v mesiaci máj o 10:00 ráno, 12-hodinový odštartuje v ten istý deň o 22. hodine. Oba zhodne skončia druhú májovú sobotu o 10-tej hodine ráno a približne do pol hodiny po skončení budú známe aj oficiálne výsledky. Účastníci sa môžu prihlásiť ešte podľa informácií na www.skyrun.sk alebo telefonicky.

Sky Run – Beh v oblakoch organizuje občianske združenie Xtremerun, a Ecofriends o.z. , viac informácií o ňom môžete získať na webe www.skyrun.sk, kde nájdete aj podrobné propozície.

Môžete tiež priamo kontaktovať jeho hlavného organizátora Jozefa Rajchla na telefónnom čísle +421 949 124131 alebo na mailovej adrese jozef@xtremerun.com.
Bližšie informácie vám poskytne aj manažér podujatia Martin Domček, ktorého môžete kontaktovať na telefónnom čísle +421 917 538608 alebo na maile martin@mojdomcek.sk.

DSC_0244